زلزله 6 ریشتری اندونزی را لرزاند

به گزارش صبح بخیر، به گزارش ایرنا از روزنامه جاکارتاپست اندونزی، مرکز لرزه نگاری آمریکا زلزله ای با قدرت 6 ریشتر و در عمق 82 کیلومتری روز شنبه 10 آوریل ساعت 2 به وقت محلی در 45 کیلومتری جنوب شرقی شهر مالانگ در جزیره جاوه شرقی را ثبت کرد اما درباره سونامی هشداری داده نشده است.

زلزله 6 ریشتری اندونزی را لرزاند

به گزارش مرکز لرزه نگاری آمریکا روز شنبه زلزله ای به بزرگی 6 ریشتر در عمق 82 کیلومتری نزدیک جاوه شرقی، اندونزی را لرزاند.

به گزارش ایرنا از روزنامه جاکارتاپست اندونزی، مرکز لرزه نگاری آمریکا زلزله ای با قدرت 6 ریشتر و در عمق 82 کیلومتری روز شنبه 10 آوریل ساعت 2 به وقت محلی در 45 کیلومتری جنوب شرقی شهر مالانگ در جزیره جاوه شرقی را ثبت کرد اما درباره سونامی هشداری داده نشده است.

براساس اطلاعات اولیه، بخش های نزدیک کانون زمین لرزه، این زلزله را احساس کردند اما خسارت مهمی به جا نگذاشته است.

هنوز از میزان خسارات و تلفات احتمالی گزارشی ثبت نشده است.

اندونزی به دلیل موقعیت جغرافیایی این کشور در منطقه حلقه آتش اقیانوس آرام زمین لرزه های متناوب و فعالیت های آتشفشانی را تجربه نموده است. در سال 2018 زلزله ای به بزرگی 7.5 ریشتر و سونامی در پی آن در شهر پالو از جزیره سولاوسی بیش از 4 هزار و 300 کشته و مفقود به جاگذاشت.

26 دسامبر 2004 زلزله ویرانگر 9.1 ریشتری در سواحل سوماترا و سونامی پس از آن منجر به کشته شدن 220 هزار تن در آن منطقه شد که 170 هزار نفر از آنان در اندونزی بودند. این زلزله یکی از مرگبارترین حوادث طبیعی است که در تاریخ ثبت شده است.

منبع: عصر ایران

به "زلزله 6 ریشتری اندونزی را لرزاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلزله 6 ریشتری اندونزی را لرزاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید