قیمت ها سر به فلک خواهند کشید!

اپل رسما به دولت آمریکا هشدار داده است که بخاطر اعمال قانون افزایش تعرفه های واردات از چین، قیمت نهایی محصولات اپل به شدت افزایش پیدا خواهد نمود.

قیمت ها سر به فلک خواهند کشید!

به گزارش خبرنگاران، به نقل از گاردین، بعد از آنکه رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به بهانه حمایت از محصولات آمریکایی و فراوری داخلی این کشور، دستور قانون تعرفه واردات کالاهای خارجی اعم از محصولات چینی را داد، حالا بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بازار تکنولوژی معتقدند که این امر می تواند تاثیرات منفی و مخرب بسیاری برروی محصولات آمریکایی بگذارد که تاکنون در خاک کشور چین فراوری می شدند.

بسیاری از شرکت های بزرگ آمریکایی به منظور کاهش هزینه های نهایی و افزایش سودآوری، کارخانه های خود را به شهرهای مختلف چین منتقل نموده بودند و میلیون ها کالای فراوریی خود را در این کشور به فراوری و فروش می رساندند.

با توجه به آنکه بسیاری از شرکت ها و غول های تکنولوژی آمریکایی در چین کارخانه دارند و یا با بسیاری از شرکت های چینی برای فراوری و تامین قطعات مورد نیازشان قرارداد همکاری دارند، بنابراین افزایش تعرفه وارداتی که سران این دو کشور برای همدیگر وضع نموده اند، می تواند تبعات منفی و مخربی را برای اقتصاد آمریکا و چین به همراه داشته باشد.

حالا شرکت آمریکایی اپل برای چندمین بار متوالی به دولت آمریکا و قانون گذاران این کشور به طور جدی هشدار داده است که قیمت نهایی و تمام گردیده محصولات این کمپانی نظیر گوشی های آیفون، تبلت های آی پد، ساعت هوشمند اپل واچ و آی پاد به شدت افزایش پیدا خواهد نمود.

این تعرفه های وارداتی از چین که با افزایش 25 درصدی روبرو گردیده است، بدون شک برروی میزان فروش محصولات اپل تاثیر قابل ملاحظه ای خواهد داشت و درنهایت، قربانی اصلی جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین، کاربران محصولات تکنولوژی خواهند شد.

اپل به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فعال در حوزه فناوری در ایالات متحده آمریکا حالا برای چندمین بار پیاپی اعلام نموده است که علاوه بر متضرر شدن شرکت های فعال در این حوزه، بسیاری از مصرف کنندگان نهایی و کاربران محصولاتی نظیر گوشی های هوشمند، تبلت، رایانه و لوازم جانبی، قربانی اصلی این جنگ تجاری و کشمکش میان آمریکا و چین به شمار خواهند آمد.

در این گزارش اپل همچنین آمده است که افزایش تعرفه واردات بسیاری از محصولات و قطعات در این دو کشور می تواند تا حد زیادی هزینه های نهایی را برای شرکت های فراوریکننده افزایش دهد که درنهایت کاربران و مصرف کنندگان واقعی متحمل این حجم زیاد از فشارهای اقتصادی خواهند شد.

به زبان ساده تر، کاربران و مصرف کنندگان نهایی محصولات تکنولوژی باید برای خریداری و تهیه دستگاه های الکترونیکی نظیر گوشی هوشمند، رایانه، تبلت و غیره هزینه بسیار بالاتر و گران تری را متحمل شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قیمت ها سر به فلک خواهند کشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت ها سر به فلک خواهند کشید!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید