اخبار اقتصادی

روزی که سینما هم به ترامپ خندید!

ورود ترامپ با سبک فیلم ها و داستان های تخیلی به فضای تحریم ایران آن قدر مضحک بود که این رفتار هالیوودی، فقط واکنش های جالب از سوی برخی چهره ها و مردم عادی در فضای مجازی را به دنبال داشت و تاثیر دیگری ایجاد نکرد. اخبار مرتبط با توییت ترامپ، امروز حتی جزو...

26 اسفند 1397

احتمال حفظ ارتباط ایران با سوئیفت پس از اعمال دور جدید تحریم های آمریکا

وزارت امورخارجه و خزانه داری آمریکا علیرغم مخالفت برخی مقامات تند رو در کنگره این کشور، امتیازات جدیدی در زمینه تحریم های نفتی ایران و ارتباط آن با شبکه بانکی بین المللی سوئیفت قائل خواهند شد.

23 اسفند 1397

همه دستگاه های برای برگزاری کنگره شهدای خراسان جنوبی همکاری نمایند

به گزارش خبرنگاران، سید مجتبی علوی مقدم ظهر یکشنبه در کارگروه زیرساخت کنگره دو هزار شهید خراسان جنوبی بیان نمود: شهدا بانی خیر و برکت نظام هستند.

17 اسفند 1397

حواشی حساب های مسدودی ایرانی ها در عمان

اعلام انسداد حساب های بانکی ایرانی ها در عمان و بی نتیجه ماندن مذاکرات برای برطرف مسایل بین طرفین طولی نکشید که با تکذیب این موضوع همراه شد، البته در این بین تاکید بر این بود که حساب تمامی شرکت ها و سرمایه گذارانی که در چارچوب ضوابط قانونی حساب دارند،...

14 اسفند 1397

توزیع 800 تن عدس وارداتی در مشهد به منظور تنظیم بازار

به گزارش خبرنگاران، عباس اخوان ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق برنامه ریزی اجرا شده و در راستای طرح تنظیم بازار و عرضه مستقیم کالا بیش از 800 تن عدس وارداتی به وسیله فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ نظیر فرهنگیان و رفاه در مشهد عرضه می گردد.

6 اسفند 1397

بازدید نظارتی مشترک از تأسیسات گردشگری طرقبه شاندیز

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طرقبه شاندیز گفت: بازدید نظارتی مشترک با ادارات اماکن، بهداشت و فرمانداری از تاسیسات گردشگری این شهرستان انجام شد.

4 اسفند 1397

مجتمع پتروپالایش مکران یک ابر پروژه است

استاندار هرمزگان گفت: مجتمع پتروپالایش مکران یک ابر پروژه ملی است که در شهرستان جاسک اجرایی خواهد شد.

16 بهمن 1397

ترخیص 80 هزار حلقه انواع لاستیک از گمرک شهید رجایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از گمرک ایران، امروز تعداد 60 کانتینر انواع لاستیک خودروهای سبک و سنگین با تعرفه 5 درصدی از گمرک شهید رجایی بندرعباس ترخیص گردیده و روند ترخیص با سرعت بیشتری از سایر گمرکات کشور ادامه دارد.

6 بهمن 1397

قیمت ها سر به فلک خواهند کشید!

اپل رسما به دولت آمریکا هشدار داده است که بخاطر اعمال قانون افزایش تعرفه های واردات از چین، قیمت نهایی محصولات اپل به شدت افزایش پیدا خواهد نمود.

25 آذر 1397

وقتی دیده می شوی، تعهد داری!

فرهاد جم درباره اظهار نظر چهره ها در فضای مجازی معتقد است، در موقعیتی می توان به درستی ابراز عقیده کرد که دانش و صلاحیت آن وجود داشته باشد و بتوان تحلیل درستی ارائه داد.

20 آذر 1397

گردشگری گلستان اسیر چادرهای مسافرتی، برنامه ای برای توسعه نداریم

خبرنگاران، گروه استان ها- الهام رئوفی فر: اگر سری به ناهارخوران زده باشید بیشتر از طبیعت زیبای منطقه، چادرهای مسافرتی که گردشگران در این منطقه برپا نموده اند به چشم می خورد. میراث فرهنگی گلستان می گوید کوشش دارد گلستان مقصد گردشگری گردد و در این رابطه...

17 آذر 1397

وزیرنفت مدیران پتروشیمی هایی که ارز عرضه نمی نمایند را برکنار کند

به گزارش خبرنگاران، مدت زیادی از اجرای سیاست های ارزی بانک مرکزی مبنی بر رسمیت یافتن نرخ ارز بازار ثانویه و الزام پتروشیمی ها به عرضه ارز حاصل از صادراتشان در سامانه نیما نمی گذرد. اینکه چرا بانک مرکزی زودتر و قبل از اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران...

12 آذر 1397

مجلس با تشکیل نهاد مشابه جهاد سازندگی مخالفت کرد

به گزارش خبرنگاران، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی آنالیز کلیات طرح جامع عمران و توسعه روستایی کشور در دستور کار نهاده شد و در نهایت به تصویب نرسید.

6 آذر 1397

صنایع دستی اصفهان آستین بالا زد

معاون صنایع دستی استان اصفهان از مکاتبه با ستاد مرکزی مواد اولیه مس و برنج برای تسهیل کار هنرمندانی که برای تهیه این مواد مشکل دارند، اطلاع داد.

29 آبان 1397

اکوسیستم علم وفناوری درمجاورت پردیس دانشگاه تربیت مدرس ایجادمی گردد، کوشش برای استقلال بودجه پارک

رییس دانشگاه تربیت مدرس از ایجاد یک اکوسیستم و منطقه علم و فناوری در مجاورت پردیس مرکزی دانشگاه به عنوان اولویت اصلی پارک نام برد و تاکید نمود: باید الگوی کار در پارک تغییر کند و از الگوی کلاسیک که تمرکز آن بر ایجاد زیرساخت ها با بودجه دولتی است به سمت...

5 آبان 1397

موافقت با 6 طرح سرمایه گذاری در استان مرکزی

جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی به ریاست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی برگزار و با شش طرح سرمایه گذاری در این حوزه موافقت شد.

11 مهر 1397

برداشت از حساب از طریق ماهواره جیبی

به گزارش خبرنگاران، سردار مهدی معصوم بیگی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش نگران‌کننده جرائم فضای مجازی اظهار داشت: امسال شاهد حدود 130 درصد افزایش جرائم فضای مجازی بودیم که برداشت های اینترنتی در رتبه نخست این جرائم قرار دارد.

25 مرداد 1397

برای دستیابی به 157 هزار شغل در گام اول تلاش می کنیم

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: اگرچه پنج ماه از سال گذشته و کار سختی داریم که در مدت باقی‌مانده بتوانیم این مأموریت را انجام دهیم اما برای دستیابی به 157هزار شغل در گام اول همه تلاشمان را انجام می‌دهیم و ان‌شاء‌الله که بتوانیم...

22 مرداد 1397